ANASAYFA |   TÜRKÇE |   ENGLISH
  27 Mayıs 2017, Cumartesi
ABONE GİRİŞİ
Kullanıcı
Şifre
 


 


Unit'e Güney Koreli ortak geldi
Pzt, 20 Mart 2017

 

Ünal Aysal'ın sahibi olduğu Unit International ile Güney Kore'nin en büyük inşaat firmaları arasında yer alan SK Engineering & Construction İran için işbirliğine gidiyor. Unit International hisselerinin yüzde 30'u Güney Koreli firmaya satılırken, iki firma İran'da beş adet yeni enerji santrali inşa edecek ve işletecek.

 Ünal Aysal, İran'a ortak olarak yapacakları santrallerin toplam yatırım tutarının 3.4 milyar dolar olduğunu söyledi

İran Enerji Bakanlığı ile geçen Haziran ayında ülkeye toplam gücü 6 bin Mw'nin üzerinde 7 adet doğalgaz çevrim santrali inşa etmek konusunda bir anlaşma yaptıklarını hatırlatan Aysal, son görüşmelerle bu sayının beşe düştüğünü kaydetti. Güney Koreli firma ile ortak olarak yapacakları bu santrallerinin toplam gücünün ise 5 bin Mw olacağını ifade etti.

Güney Koreli SK Engineering & Construction ile son 4 aydır görüşme halinde olduklarını belirten Aysal, öncelik İran'daki projeler olmak üzere gelecekte yeni ülkelere de açılabileceklerini vurguladı. Aysal, Unit International olarak projelerinin Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu'da yoğunlaştığını da sözlerine ekledi.

HTGD
EKONOMİ...        Tümü


Astor
   Kurumsal   |   İletişim   |   Yasal Uyarı
YATIRIMLAR HAFTALIK PROJE VE İHALE ARAŞTIRMA-İNCELEME DERGİSİ
Adres: Uğur Mumcu'nun Sokağı 60/2 G.O.P. ANKARA Tel: +90 312 446 22 11 (PBX) GSM: +90 532 755 94 93 (PBX) Fax: +90 312 447 15 25
E-posta: info@yatirimlar.com