ANASAYFA |   TÜRKÇE |   ENGLISH
  24 Haziran 2017, Cumartesi
ABONE GİRİŞİ
Kullanıcı
Şifre
 


 


Hollandalı Liftinstituut, 2023 hedefleri kapsamındaki dev kamu projelerinin peşinde ...
Pzt, 19 Haziran 2017

 Hollandalı Liftinstituut, 2023 hedefleri kapsamındaki dev kamu projelerinin peşinde. Şirket, önümüzdeki dönemde Türkiye’de yüzde 40 olan pazar payını artırmak için şehir hastaneleri ve İstanbul’a yapılacak yeni havalimanı gibi projelerdeki asansör ve yürüyen merdiven uygulamalarına talip olacağını açıkladı.

Liftinstituut Türkiye Bölge Müdürü Süleyman Özcan, Türkiye’nin asansör güvenliğinde çok parlak bir karneye sahip olmadığını ifade ederken şunları söyledi: “Mevzuata uygun olmayan asansörler var. En büyük problem bakım konusunda. Bu nedenle asansörler çok sık arızalanıyor. Yedek parçalar da çok pahalı olduğundan ihmallerle sık sık karşılaşıyoruz. Türk mevzuatına göre asansör bakımlarının her ay yapılması gerekiyor. Batı Avrupa mevzuatları ise bakım periyodunu mevcut trafiğe endekslemiş. Özellikle konutlarda durum vahim. Bir not verecek olursam Türkiye’deki konutların asansör güvenliği notu 10 üzerinden 5, büyük plazalarda ise 8.”

Liftinstituut’un her yıl uluslararası yapılan “En iyi asansör ve yürüyen merdiven uygulamaları” yarışması ilk kez Türkiye özelinde gerçekleşti. Ödül töreni için İstanbul’a gelen şirketin global CEO’su Albert-Jan Van Ommen, yarışmanın bundan sonra geleneksel hale getirileceğini belirtti. Türkiye ofisinin şirketin gözbebeği olduğunu vurgulayan Ommen, “Yakın zamanda Türkiye’yi Ortadoğu’nun yatırım merkezi haline getirmek üzere çalışıyoruz. Yakında Dubai’de de bir ofis açacağız” dedi.

HTGD
EKONOMİ...        Tümü


Astor
   Kurumsal   |   İletişim   |   Yasal Uyarı
YATIRIMLAR HAFTALIK PROJE VE İHALE ARAŞTIRMA-İNCELEME DERGİSİ
Adres: Uğur Mumcu'nun Sokağı 60/2 G.O.P. ANKARA Tel: +90 312 446 22 11 (PBX) GSM: +90 532 755 94 93 (PBX) Fax: +90 312 447 15 25
E-posta: info@yatirimlar.com