ANASAYFA |   TÜRKÇE |   ENGLISH
  24 Haziran 2017, Cumartesi
ABONE GİRİŞİ
Kullanıcı
Şifre
 


 


Mersin Erdemli'de 4 projenin temeli atıldı
Pzt, 19 Haziran 2017

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli ilçesinde 4 büyük projenin birden temel atma törenlerini gerçekleştirdi. Tören,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. 

Temeli atılan Çeşmeli İçme Suyu Hattı projesi ile Çeşmeli Mahallesi'nde yetersiz olan içme suyu yeterli hale getirilerek, çok eski olup ekonomik ömrünü doldurmuş olan şebeke hatları yenilenecek, şebeke hattı olmayan yerlere yeni şebeke hatları çekilecek. 

Burada konuşan Başkan Kocamaz, "Biz hiçbir ilçeyi bir diğerinden ayıramayız. Mersin genelinde yaşayan 1 milyon 785 bin insan bizim başımızın tacı. Bize oy versin vermesin vatandaşımızın yaşadığı bölgede sıkıntılar varsa, çözmemizi gerektiren problemler varsa bunlara el atmak hepimizin boynunun borcu. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin başta Erdemli olmak üzere tüm Mersin'e, ülkemize ve insanlık alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi. 

Temeli atılan bir diğer proje olan Erdemli hali içerisinde 104 adet, Kocahasanlı hali içerisinde ise 53 adet işyerinin bulunması ve bu işyerlerinin bölgeye yetersiz gelmesi dolayısıyla Erdemli Kargıcak mevkii D-400 karayolu bitişiğine yaklaşık 60 bin metre kare alana sahip hal kompleksinde devam eden inşaat çalışmaları kısa sürede tamamlanarak, Erdemli halkının hizmetine sunulacak. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi her yıl ilçelere kazandırılan Avrupa Birliği standartlarına uygun ve modern itfaiye grup amirliklerine bir yenisi daha ekledi. Erdemli ilçesinde temeli atılan itfaiye hizmet binası tamamlandığında itfaiye biriminin kalitesini artırmak adına örnek bir bina olacak. Erdemli ilçesi Aksıfat grubunun Yağda-Alibeyli ve Yağda-Kızılen mahalleleri arasında kalan isale hattının çelik borularının ekonomik ömrünü doldurması dolayısıyla yaşanan problemler dolayısıyla hatlar yeniden projelendirildi. 

HTGD
EKONOMİ...        Tümü


Astor
   Kurumsal   |   İletişim   |   Yasal Uyarı
YATIRIMLAR HAFTALIK PROJE VE İHALE ARAŞTIRMA-İNCELEME DERGİSİ
Adres: Uğur Mumcu'nun Sokağı 60/2 G.O.P. ANKARA Tel: +90 312 446 22 11 (PBX) GSM: +90 532 755 94 93 (PBX) Fax: +90 312 447 15 25
E-posta: info@yatirimlar.com