İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 6 metro hattının ihalesini iptal etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 6 metro hattının ihalesini iptal etti

Dergi: 1367       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 03/01/2018      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 6 metro hattının ihalesini iptal etti


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kaynarca-Pendik-Tuzla, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Mahmutbey-Bahçeşehir metro hatlarının ihalelerini iptal etti.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, firmalara gönderdiği yazıda; ihalenin iptal edildiğini belirtilerek, sözleşmenin karşılıklı feshi için 7 gün içinde yetkili temsilcinin idareye gönderilmesini istedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 13 Ekim 2017'deki toplantıda, 6 metro hattının inşaatı için belediyeye 925 milyon euro borçlanma yetkisi vermişti.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre; 2017 yılı içerisinde yapılan ve 6 hattan oluşan metro projelerinin değil ihalelerinin iptal edildiği belirtildi.
Açıklamaya göre; Metro hatlarının uzatılıp yeniden projelendirilerek, daha ekonomik ve daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için söz konusu ihaleler iptal edildi. Böylece toplam uzunluğu 76,9 km olan 6 proje iptal edilmediği gibi, İstanbul’un ulaşımına köklü çözüm için metro yatırımları bin kilometre hedefine uygun olarak genişletilmiş olacağı ifade edildi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 6 metro hattının ihalesini iptal etti
kotra

Topkapı


temsa


Nükleer

ıfat

rew
pfifner

eurasiarail

sukayıpkaçak