Res Anatolia Holding'in Opal RES için İDK Toplantısı Gerçekleştirilecek

Res Anatolia Holding'in Opal RES için İDK Toplantısı Gerçekleştirilecek

Dergi: 1410       Kategori: * YATIRIM       Yayınlanma Tarihi: 09/11/2018      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Res Anatolia Holding'in Opal RES için İDK Toplantısı Gerçekleştirilecek


Res Anatolia Holding A.Ş. tarafından; yapımı planlanan; ''Opal RES Projesi'' ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.
Yatırımlar Dergisi'nin aldığı bilgiye göre; Ankara'nın, Evren İlçesi, Çatalpınar, Torunobası, İbrahimbeyli, Yenitorunobası Mahalleleri, Şereflikoçhisar İlçesi Cıngıl, Çatçat, Çayırönü, Üzengilik, Yalnızpınar ve Eley Mahalleleri, Aksaray İli, Sarıyahşi İlçesi, Yaylak, Sipahiler, Demirciobası Köyleri ve Ağaçören İlçesi Abalı Köyü sınırları içerisinde gerçekleştirilecek. Santral her biri 2,0 MWm kurulu güce sahip toplam 30 adet rüzgar türbininden oluşacak şekilde projelendirildi. Proje kapsamında yıllık 210.000.000,00 kWh elektrik enerjisi üretilmesi planlanıyor.
Projenin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci kapsamında İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) Toplantısı 21 Kasım 2018 günü gerçekleştirilecek. 150 milyon liraya mal olacak projenin ÇED raporu Savra İnşaat tarafından hazırlanmıştı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) proje için ön lisans vermişti. Ön lisans, 02.11.2017 - 02.11.2020 tarihleri arasında geçerli olacak. Şirketin elektrik üretim lisansı alabilmesi için bu süre de EPDK'nın istediği şartları yerine getirmesi gerekiyor.
Hatırlanacağı gibi, konuyla ilgili daha önceki gelişmeler 1371 sayılı dergimizde yer almıştı.Res Anatolia Holding'in Opal RES için İDK Toplantısı Gerçekleştirilecek
kotra

Topkapı


temsa


expomaritt

ıfat

ıccı

SOLAREX
pfifner

intertraffic

eurasiarail

sukayıpkaçak