Taksim Meydanı çalışmalarında sona gelindi

Taksim Meydanı çalışmalarında sona gelindi

Dergi: 1367       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 03/01/2018      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Taksim Meydanı çalışmalarında sona gelindi


Taksim Meydanı'yla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesinin özel firmalara hazırlattığı "Taksim Meydanı ve Yakın Çevre Düzenleme Projesi", Beyoğlu'ndan sorumlu 2 No'lu Koruma Kurulu tarafından onaylandı ve çalışmalar hızla devam ediyor.

2014 yılı Mayıs ayında başlayan Taksim Meydanı düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Büyük bölümü tamamlanan zemin düzenlemesinin ardından meydana yerleştirilecek süs havuzlarının kaba inşaatı ve yer altından çekilen elektrik tesisatları da tamamlanmak üzere.

Taksim Meydanı yenileme çalışmaları kapsamında; 50 bin metrekarelik yeşil alan, 60 bin metrekarelik yayalaştırılmış alan ve trafik problemini ortadan kaldıracak olan Cumhuriyet Caddesi Alt Geçidi yapılıyor. Taksim Meydanı’nda 3 bin 500 metrekarelik bir alanda aromatik bitki bahçesi yer alacak.

Taksim Meydanı projesinde fiziki gerçekleşme oranı yüzde 99,72 olarak belirtiliyor. Taksim Meydanı'nda devam eden çalışmalar şöyle;

1-) Taksim Meydanı bölgesinden granit, diyabazi bazalt kaplama imalatları başlamış, devam ediyor.

2-) Yansıma havuzlarının altyapı imalatları başlamış, imalatları devam ediyor.

3-) Aydınlatma, FO altyapı imalatları devam ediyor.

4-) Eski beton ve parke taşı sökümleri yapılmakta, kaplama altı hasırlı beton imalatı devam ediyor.

5-) ACO Yağmur Suyu Kanalları döşenmeye devam ediyor. Nostaljik Tramvay seferleri başladı Bir yıl önce bakıma alınan İstiklal Caddesi'nde nostaljik tramvay 30 Aralık 2017 tarihinde seferlerine başladı.

 Taksim Meydanı çalışmalarında sona gelindi
kotra

Topkapı


temsa


Nükleer

ıfat

rew
pfifner

eurasiarail

sukayıpkaçak