Tayvan Türkiye'de 100 Milyon Dolarlık Çelik Yatırımı Yapacak

Tayvan Türkiye'de 100 Milyon Dolarlık Çelik Yatırımı Yapacak

Dergi: 1461       Kategori: İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 13/11/2019      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Tayvan Türkiye'de 100 Milyon Dolarlık Çelik Yatırımı Yapacak


 

Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi Başkanı Walter Yeh, Tayvan'ın Türkiye'deki yatırımlarının arttığını belirterek, "Tayvan'ın en büyük çelik üreticileri arasında yer alan bir firmamız, Kocaeli'de 100 milyon dolarlık bir çelik fabrikası yatırımına başlıyor." dedi.

Yeh, Tayvan'ın Türkiye'deki yatırımları ve iki ülke arasında iş birliği yapılabilecek alanlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tayvan ile Türkiye için elektronik, otomotiv ve sanayi sektöründe önemli iş birliği fırsatları bulunduğunu dile getiren Yeh, Taiwan Cement Company tarafından OYAK Çimento A.Ş.'nin hisselerinin yüzde 40'ının 640 milyon dolara satın alındığını anımsattı.

Yeh, iki ülke ticaret hacmini 2 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini dile getirerek şöyle devam etti:

"Tayvan'ın Türkiye'deki yatırımları artıyor. Tayvan'ın en büyük çelik üreticileri arasında yer alan bir firmamız, Kocaeli'de 100 milyon dolarlık bir çelik yatırımına başlıyor. Yatırımla ilgili süreçler yürütülüyor şu anda. Bu da iki ülke arasında daha fazla etkileşim olduğu anlamına geliyor. Türkiye, Tayvan için çok önemli bir ülke çünkü birçok firmamız Türkiye'yi bir operasyon merkezi olarak görüyor. Türkiye, Afrika, Orta Doğu ve Avrupa'ya erişim için bir merkez konumunda."Tayvan Türkiye'de 100 Milyon Dolarlık Çelik Yatırımı Yapacak


kordsa

Topkapı
ıccı

maden

road2tunnel

transcity
pfifner

Rail

waterloss

solarex