Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Tesisi Yeniden Yerleşim Planı Açıklandı

Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Tesisi Yeniden Yerleşim Planı Açıklandı

Dergi: 1444       Kategori: * İŞ DÜNYASI       Yayınlanma Tarihi: 12/07/2019      
  Geri Git       Sayfayı Yazdır            


Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Tesisi Yeniden Yerleşim Planı Açıklandı

Dünya Bankası Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Tesisi projesi için hazırlanan yeniden yerleşim planını eylem planını açıkladı

Dünya Bankası Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Tesisi Genişletme Projesi için hazırlanan Yeniden Yerleşim Eylem Planı‘nı açıkladı.

Boru Hatlarıyla Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ) tarafından uygulanacak olan proje ile tesisin mevcutta 1 milyar metreküp kapasitenin 4 milyar metreküp daha artırılması hedefleniyor.

Dünya Bankası geçtiğimiz yıl projeye ilk 7 yılı geri ödemesiz olmak üzere 22,5 yıl vadeli olarak 600 milyon dolarlık kredi sağlamıştı. Proje için ayrıca Asya Kalkınma Bankası’ndan da 600 milyon dolar kaynak sağlanmıştı.

Türkiye Cumhuriyeti Silivri Doğal Gaz Depolama Tesisi ile birlikte 10 milyar metreküplük doğal gaz kapasite depolama kapasitesine ulaşmayı hedefleniyor.

Bununla birlikte Dünya Bankası tarafından 2017 yılında Paris’te düzenlenen Tek Gezegen zirvesi sırasında istisnai durumlar dışında, 2019 yılından sonra petrol ve doğal gaz projeleri için yeni finansman sağlanmayacağı açıklanmıştı.Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Tesisi Yeniden Yerleşim Planı Açıklandı
kotra


kordsa
nükleer
pfifner

eif

solarex